Thompson Bullsima ubacio rekordnih 14 trica

Košarka 30. lis 201810:03 > 10:05
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Branič aktualnih NBA prvaka Golden State Warriorsa Klay Thompson imao je fenomenalnu šutersku večer u Chicagu te je u 149-124 pobjedi svoje momčadi protiv domaćih Bullsa postigao čak 14 trica čime je postavio novi rekord lige.

Thompson je na parketu proveo samo 26 minuta, a za to je vrijeme ubacio 52 koša uz šut za tricu 14-24. Dosadašnji rekord držao je njegov momčadski kolega Stephen Curry sa 13 dalekometnih ubačaja u jednoj utakmici.

Zanimljivo, Thompson je u prvih sedam ovosezonskih utakmica pogodio tek pet trica iz 36 pokušaja, no u ponedjeljak je u Chicagu ubacio šest od sedam pokušaja za tri već u prvoj četvrtini, a svoj je niz nastavio i u drugoj te je već do poluvremena ubacio 10 trica, a na odmor se otišlo s rezultatom 92-50 u korist Warriorsa. Thompson je u trećoj dionici dodao još četiri trice prije no što je dobio zasluženi odmor.

Warriorsi su pobjedom u Chicagu stigli na omjer 7-1, dok su Bullsi, za koje je najefikasniji bio Antonio Blakeney sa 21 poenom, pali na omjer 2-5.

Philadelphia 76-ersi na učinku su iznad 50 posto zahvaljujući 113-92 domaćoj pobjedi protiv Atlanta Hawksa. Susret je u prvom poluvremenu bio izjednačen, na odmor se otišlo s rezultatom 47-47, no treću četvrtinu Sixersi su dobili sa 31-13 i tako riješili pitanje pobjednika.

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić imao je slabu šutersku večer, pogodio je samo jedan od devet šutova iz igre (šut za dva 1-4, trica 0-5, slobodna bacanja 2-2) za četiri poena, no uhvatio je devet lopti te imao po jednu asistenciju i osvojenu loptu za 26 minuta provedenih u igri. Najbolji kod domaćih bio je Ben Simmons koji je stigao nadomak “triple-double” učinka sa 21 ubačajem, 12 skokova i 9 asistencija, dok je Kent Bazemore sa 18 pogodaka bio najefikasniji kod Hawksa.

Sixersi su sada na učinku od 4-3, dok su Hawksi pali na 2-4.

New York Knicksi prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza i napokon upisali drugu ovosezonsku pobjedu svladavši u Madison Square Gardenu gradske rivale Brooklyn Netse sa 115-96, a hrvatski igrač u redovima Knicksa Mario Hezonja sudjelovao je sa 11 koševa (šut za dva 4-10, trica 1-2), četiri skoka i jednom asistencijom. Najbolji kod Knicksa bio je Tim Hardaway mlađi sa 25 poena, dok je Spencer Dinwiddie ubacio 17 za Netse. Oba ova sastava sada su na omjeru 2-5.

Indiana Pacersi su pretrpjeli 93-103 domaći poraz od Portland Trail Blazersa, a Bojan Bogdanović je za 37 minuta provedenih na terenu postigao 14 koševa (šut za dva 2-6, trica 2-6, slobodna bacanja 4-4) uz dva skoka i tri asistencije. Pacersima nije bila dovoljna svestrana utakmica Victora Oladipa koji je postigao 21 poen uz 9 skokova i 7 asistencija kako bi ostvarili petu pobjedu u sedmom nastupu u sezoni, već su Blazersi ostvarili četvrti uspjeh u šestoj utakmici zahvaljujući saedmorici igrača s dvoznamenkastim broje koševa, najviše su ubacili CJ McCollum i Zach Collins, po 17.

U dvoboju dvije posljednje neporažene momčadi u ligi Milwaukee Bucksi su na svom parketu nadigrali Toronto Raptorse sa 124-109. Kod domaćih nije bilo Giannisa Antetokounmpa, dok su gosti igrali bez Kawhija Leonarda, a Bucski su pokazali kako trenutačno bolje funkcioniraju bez svoje prve zvijezde od Raptorsa. Ersan Ilyasova je sa 19 koševa i 10 skokova bio najbolji kod Bucksa koji su sada na omjeru 7-0, dok je Serge Ibaka ubacio 30 poena uz 9 skokova za Raptorse koji su pali na 6-1.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.