NBA: Hardenu jedna utakmica kazne zbog udaranja Jamesa

Košarka 03. ožu 201512:26 > 12:28
Troy Taormina-USA TODAY Sports

Branič Houston Rocketsa i vodeći strijelac NBA lige ove sezone James Harden kažnjen je zabranom nastupa na jedoj utakmici zbog udaranja krilnog igrača Cleveland Cavaliersa LeBrona Jamesa u prepone tijekom njihova nedjeljnog dvoboja, a tu kaznu će odraditi u utorak navečer kada njegovi Rocketsi gostuju kod vodeće momčadi lige Atlanta Hawksa.

Harden je ležeći na parketu udario Jamesa 2:08 minuta prije kraja treće četvrtine nakon što ga je James čvrstom obranom prisilio na izgubljenu loptu. Zbog tog potea suci utakmice hardenu su dosudili nesportsku pogrešku.

“Očito, to nije bila košarkaška akcija. Ne znam zašto je to učinio”, izjavio je nakon utakmice James.

Susret Rockersa i Cavsa završio je pbojedom Rocketsa od 105-103 nakon produžetka.

Harden ove sezone postiže prosječno 27.1 koševa po utakmici, a dosada je odigrao sve utakmice za Rocketse.