ABA liga: Igokea slavila u Skoplju

Košarka 15. velj 201520:49 > 20:51
ABA/Igokea/Nenad Vuruna

Derbi začelja 22. kola ABA lige pripao je momčadi Igokee koja je kao gost pobijedila MZT u Skoplju sa 80:76.

Predvođeni srpskim internacionalcima Lučićem i Cvetkovićem, igrači koje s klupe vodi trener Aleksandar Jončevski, uz veliku podršku s tribina, odigrali su sjajnu prvu dionicu koju su dobili sa 31:20.

Pokušavao je trener Igokee Željko Lukajić pronaći petorku koja će prije svega igrati agresivno u obrani. To mu je samo donekle pošlo za rukom, s obzirom da je druga četvrtina završena rezultatom 17:17, ali je suficit na kontu MZT-a ostao nepromijenjen, plus 11.

Što se točno dogodilo u svlačionici Igokee tijekom poluvremena, ostat će tajna, ali na parketu kao da se pojavila neka potpuno druga ekipa. Obrana je funkcionirala besprijekorno. Nišanske sprave su namjestili Bunić i Čakarević. MZT je u ovom razdoblju igre uspio ubaciti samo sedam poena, što je klub iz Laktaša znalački kaznio i posljednju dionicu dočekao s viškom od šest poena.

Za razliku od susreta s Olimpijom, eksplozivni Amerikanac Brady Heslip (na slici) je bio prilično neprimjetan sve do posljednje dionice, kada je preuzeo lidersku ulogu i držao Igokeu na sigurnom odstojanju od desetak poena. Podršku mu je pružio Milošević i to je bilo dovoljno da Igokea stigne do pobjede.