Bogdanović s 29 pogodaka najučinkovitiji u porazu Indiane

Košarka 06. velj 201810:30 > 10:32
REUTERS

Bojan Bogdanović i Mario Hezonja su sinoć bili najučinkovitiji igrači u redovima svojih momčadi, no Bogdanovićevi Indiana Pacers su upisali poraz kod kuće, dok je Hezonjin Orlando Magic slavio u gostima.

Od Pacersa (30-25), koji su sinoć igrali bez Darrena Collisona i Victora Oladipa, na njihovom terenu bolji sa 111-102 bili Washintgon Wizards (31-22) čime je prekinut niz od šest pobjeda kod kuće za Indianu.

Bogdanović je bio najučinkovitiji igrač u redovima Pacersa, u 36 minuta je zabio 29 koševa (šut iz igre 9/15, trice 5/7) i tome je dodao četiri skoka, dvije asistencije te po jednu ukradenu loptu i blok. Thaddeus Young je dodao 17 koševa, a Domantas Sabonis 15 za Indianu.

Pacersi su odmah na početku promašili šest svojih šuteva iz igre, a Washington je napravio seriju od 10-2, da bi na početku druge četvrtine vodio sa 28-23. Indiana je u drugoj četvrtini zaigrala malo bolje, pogađa prvih šest koševa, ali nakon nekoliko izmjena vodstva Washington ponovno preuzima kontrolu zahvaljujući seriji od 22-5 i vodi sa 55-39.PacersI prije kraja poluvremena ipak uspijevaju odgovoriti, zabijaju devet koševa zaredom na koje Wizardsi nemaju odgovora i smanjuju zaostatak na jednoznamenkastu brojku.

Wizards su vodili 58-49 na poluvremenu i iako su Pacersi opet proigrali na početku treće četvrtine, Washington odgovara i opet dolazi u prednost od 79-62 nešto više od četiri minute oprije kraj tog dijela utakmice. Bogdanović je pogodio tricu sa zvukom sirene za kraj treće četvrtine za rezultat 86-74. Bogdanović je zabio i prvu tricu na početku zadnjeg dijela utakmice, a onda još jednu 7:22 minuta prije kraja kojom je smanjio zaostatak na 95-87, no to je bilo najbliže što su Pacersi došli Wizardsima

Bradley Beal je predvodio Washington sa 21 pogotkom, a Kelly Oubre Jr. je dodao 15 i sedam skokova.

Orlando Magic (16-36) je u gostima sa 111-109 pobijedio Miami Heat (29-25). Mario Hezonja je odigrao još jednu odličnu utakmicu, bio je najbolji strijelac Magica sa 20 pogodaka (šut iz igre 7/14, trice 4/9), pet skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte i jednim blokom.

Orlando je vodio sa 107-93 nešto više od osam minuta prije kraja, a onda je Heat napravio seriju od 16-2 za izjednačenje na 109-109. Jonathan Simmons je tada minutu i pol prije kraja pogodio koš kojim je doveo Magic u vodstvo. Orlando je imao šut iz igre 48.8 posto i pogodio je 13 od 30 trica. Miami je pogodio samo tri trice od 23 i bio je ograničen na šut iz igre od 43 posto.

D.J. Augustin je zabio 16 koševa za Orlando, a Evan Fournier 13.Najbolji u redovima Heata bili su Josh Rochardson sa 20 pogodaka i Hassan Whiteside sa 19 pogodaka.