ABA liga: Cedeviti gradski derbi, prvi poraz Zvezde

Košarka 08. velj 201520:47 > 20:55

U susretu 21. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je teže od očekivanog svladala Cibonu sa 81-79 (28-17, 17-22, 20-20, 16-20).

Cedevita je u prvoj četvrtini vrlo brzo stekla visoku prednost od 23-8, ali Cibona je potkraj drugog dijela utakmice uspjela anulirati sav zaostatak, pa čak i povesti sa 38-36. Ipak, Cedevita je prvo poluvrijeme zaključila serijom 9-1 za prednost od 45-39 na odmoru.

U trećoj četvrtini Cibona je u jednom trenutku povela i s četir razlike (56-52) nakon čega je uslijedio novi udar Cedevite od 13-3. No, mlada momčad Cibone odbila se predati pa je u posljednje dvije minute ušla s vodstvom 79-76. Kod tog je rezultata Krušlin promašio dva slobodna bacanja, Gordić je ulazom pod obruč smanjio na 79-78, a nakon promašaja Žižića ključni koš na utakmici postigao je Ante Delaš koji je 28 sekundi prije kraja pogodio tricu za konačnih 81-79. Do kraja utakmice Cibona je imala čak dva pokušaja da tricom preokrene rezultat, ali prvo Mavra, a potom i Krušlin nisu bili precizni.

Miro Bilan ubacio je 15, a Fran Pilepić i Nemanja Gordić dodali su po 14 koševa za Cedevitu, dok su Ivan Siriščević sa 22 i Ante Žižić sa 13 poena predvodili Cibonu.

Cedevita je četvrtom pobjedom zaredom u ABA ligi zadržala treće mjesto s omjerom pobjeda i poraza 15-6, dok je Cibona izgubila peti put zaredom i sada je na omjeru 9-12.

Čudesna serija Crvene zvezde od 20 pobjeda u ABA ligi prekinuta je u Novom Mestu, gdje je Krka pod vodstvom trenera Aleksandra Džikića stigla do pobjede – 77:67. Veliko iznenađenje režirali su Hukić sa 20, Booker i Armstead koji su postigli po 18 poena. S druge strane, u sastavu Zvezde bolji od ostalih bili su Jenkins sa 13, Williams sa 12 i Kalinić s 10 poena.