NBA: Boston svladao Golden State, a Bender skroman u porazu

Košarka 17. stu 201711:43 > 11:44
Ilustracija

U noćašnjem derbiju NBA lige košarkaši Bostona svladali su branitelje naslova Golden State Warriorse sa 92-88, upisavši 14. uzastopnu pobjedu. Time su izjednačili pobjednički niz iz 2009. godine, a klupski rekord Celticsa je 19 pobjeda u nizu.

U uzbudljivoj završnici presudila su slobodna bacanja. Naime, minutu i 22 sekunde prije kraja Golden State je vodio 88-86. Kyrie Irving je sa dva slobodna bacanja uspio poravnati rezultat, pa su u posljednju minutu momčadi ušle izjednačene (88-88). No, 14 sekundi prije kraja Irving ubacuje još dva slobodna bacanja za vodstvo 90-88.

U sljedećem napadu krilo Warriorsa Kevin Durant je bio neprecizan, a potom je sedam sekundi prije isteka vremena novak Jayson Tatum iz slobodnih bacannja potvrdio pobjedu Bostona.

Iako je imao loš šut iz igre (4-16) Kyrie Irving je ipak bio čovjek odluke. Od 16 poena 11 je postigao u posljednje četiri i pol minute. Najefikasniji kod Bostona bio je Jaylen Brown sa 22 poena. Al Horford upisao je 18 koševa i 11 skokova, a Marcus Morris i Jayson Tatum zabili su po 12 poena.

Kod Golden Statea najbolji je bio Kevin Durant sa 24 koša, ali su zakazali Klay Thompson i Stephen Curry. Thompson je ubacio 13 poena (šut 5-18), a Curry 9 koševa (šut 3-14).

“Run-and-gun” košarka Houston Rocketsa zasad daje rezultate, imaju najbolji omjer na Zapadu (12-4) i drugi u ligi, iza Bostona (14-2). Noćas su razbili Phoenix Sunse sa 142-116, s tim da su u prvom poluvremenu zabili 90 poena, što je klupski rekord i drugi najbolji učinak u povijesti NBA lige.

Ponovno je briljirao James Harden sa 48 poena, a na teren se vratio i playmaker Chris Paul, koji je upisao 11 koševa i 10 asistencija.

Kod Phoenixa najbolji je bio Troy Daniels sa 23 poena, dok je hrvatski krilni centar Dragan Bender u 22:30 minute (šut 0-4) ostvario 3 skoka i 3 asistencije za Phoenix.