NBA: Pobjede Warriorsa, Celticsa i Netsa

Košarka 07. stu 201709:20 > 09:20
Ilustracija

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, Golden State Warriors su pobijedili Miami Heat, Brooklyn Nets Phoenix Suns, a Boston Celtics Atlanta Hawkse.

Aktualni NBA prvaci su sa 97-80 bili bolji od Miami Heata, a Kevin Durant je za pobjedu zabio 21 koš uz osam skokova.

Draymond Green je postigao 18 pogodaka, od čega četiri trice, ugrabivši devet skokova za sedmu pobjedu Warriorsa u osam zadnjih utakmica. Stephen Curry je ubacio 16 koševa, a Klay Thompson 13.

Kod Miamija najbolji strijelac je bio James Johnson sa 21 pogotkom, dok je Goran Dragić zabio 19.

Boston Celtics su sa 110-107 slavili protiv Atlanta Hawksa što im je deveta uzastopna pobjeda.

Kyrie Irving je bio najučinkovitiji igrač utakmice i Celticsa sa 35 postignutih pogodaka, Jayson Tatum je dodao 21. Al Horford je ubacio 15 koševa uz devet skokova i devet asistencija za Boston.

Irvingova trica minutu i pol prije kraja dovela je Celtics u vodstvo 104-103 što nije ispustio.

Dennis Schroder je predvodio Hawkse sa 23 koša.

Brooklyn Nets su zahvaljujući dobroj obrani svladali sinoć Phoenix Sunse sa 98-92.

D’Angelo Russell je zabio 13 od ukupno 23 koševa u zadnjoj četvrtini za pobjedu Brooklyna, dodavši tome osam asistencija.

Nets su obranom ograničili šut Phoenixa iz igre na 34.9 posto.

Suns su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 15 koševa iz prvog poluvremena i povesti 75-74 nakon polaganja Jareda Dudleya nešto više od devet minuta do kraja. No nakon toga Netsiulaze u seriju, a Russell zabija osam od 12 koševa za ponovno vodstvo.

Kod Sunsa najbolji je bio T.J. Warren sa 20 koševa, a Devin Booker je dodao 18. Dragan Bender je odigrao deset minuta za Phoenix bez pogodaka i ugrabio je četiri skoka.