ABA liga: Cedevita slavila protiv MZT-a

Košarka 24. sij 201520:35 > 20:38
Marko Todorov / CROPIX

Košarkaši Cedevite svladali su skopski MZT s 81-70 u 19. kolu ABA lige.

Zahvaljujući efikasnoj napadačkoj igri u drugoj četvrtini u kojoj su postigli 27, a primili 15 poena, košarkaši Cedevite stigli su do 13. pobjede ove sezone u regionalnoj ABA ligi, nakon što su u 19. kolu u Zagrebu svladali skopski MZT s 81-70.

Gostujuća momčad je zaprijetila u prvoj dionici, u 7. minuti nakon trice Dixona čak imala i osam poena viška (14-22), ali je hrvatski prvak do kraja prve dionice uspio uhvatiti priključak. Cedevita je u drugom poluvremenu svoju prednost s velikog odmora povećavala do najvećih +17 (77-60) u 36. minuti, a gosti su do kraja utakmice uspjeli samo smanjiti zaostatak.

Još jednom je strijelce Repešine momčadi predvodio Fran Pilepić s 18 koševa, a najbolji igrač Cedevite bio je centar Miro Bilan koji je postigao 14 poena uz 12 skokova i četiri asistencije. Tomislav Zubčić je postigao 12 koševa, a novopridošli Stanko Barać 10.Kod gostiju je obrani Cedevite najviše problema zadavao Dion Dixon koji je dvoboj završio s 26 koševa, osam skokova i četiri asistencije.

Cedevita je s 13 pobjeda i šest poraza još uvijek na trećem mjestu ABA lige, iza Crvene zvezde (18-0) i Budućnosti (15-3), a najbliži pratitelj hrvatskog prvaka je Partizan (11-7).

Preostali hrvatski predstavnici u ABA ligi svoje će utakmice igrati u nedjelju (Szolnoki – Cibona) i ponedjeljak (Zadar – Mega Leks).