ABA: Zadar preslab za Crvenu zvezdu

Košarka 19. sij 201522:03 > 22:04
ABA liga, KK Crvena zvezda Telekom

Kada je regionalno natjecanje u pitanju košarkaši Crvene zvezde su nastavili redati pobjede. Do svoje 18.u nizu stigli su u susretu protiv Zadra rezultatom 93:66.

Zadrani su bolje započeli duel i poveli 5:0, ali je domaćin preko Blažiča, koji je u šutu za tri poena bio siguran sa linije 6,75, kao i pogotkom Lazića stigao do izjednačenja. Potom je sve išlo na ruku crveno bijelim košarkašima koji su sigurnom igrom konstantno održavali vodstvo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 25:7.

U nastavku su Zadrani poboljšali šut i postigli čak 28 poena u drugoj dionici, a to je kada je ABA liga u pitanju uspjelo jedino Olimpiji prije dva kola. Ipak na poluvremenu je Zvezda imala vodstvo od 44:35.

Zadar je držao priključak do sredine treće četvrtine kada je domaćin otišao na plus 25 poena. U poslejdnjem periodu igre Zadrani su imali seriju od 11:0 ali i pored toga nisu uspjeli stići do svoje 9. pobjede.

Crveno bijeli su uspjevali održati prednost, a napomenimo i to da Dejan Radonjić u ovom susretu nije računao na Marcusa Williamsa koji je odmarao.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Jenkins sa 16, poen manje ubacio je Marjanović, dok je Kalinić postigao 12.

U ekipi Zadra dobru partiju je pružio Barać sa 13 poena, dok su Florence i Ivanov ubacili po 12 poena.

Nakon poraza u Top 16 fazi Eurolige protiv Galatasaraya, mnogo se pričalo o padu forme crveno bijelih košarkaša, a oni su ponovo dokazali da su nepobjedivi kada je ABA liga u pitanju.

U sljedećem kolu Budućnost će ugostiti Crvenu zvezdu, dok Zadar dočekuje ekipu Mega Leksa.