Bullsi slavili protiv Denvera nakon preokreta

Košarka 02. sij 201510:20 > 10:24
REUTERS (Brian Spurlock-USA TODAY Sports)

Dvije utakmice odigrane su na Novu godinu. Chicago je slavio protiv Denvera dok su Kingsi svladali Minnesotu.

Na Novu godinu u američkoj profesionalnoj košarkaškoj NBA ligi odigrana su tek dva susreta, a u oba su pobjede ostvarili favoriti. Chicago Bullsi su na svom terenu nadigrali Denver Nuggetse sa 106-101, dok su Sacramento Kingsi kao gosti bili bolji od Minnesota Timberwolvesa sa 110-107.

Bullsi su do pobjede protiv Nuggetsa stigli zahvaljujući preokretu u trećoj četvrtini koju su dobili sa 35-21 i tako zaostatak od 42-53 s poluvremena pretvorili u prednost od 77-74 uoči posljednjih 12 minuta. Za preokret je ključna bila pojačana angažiranost u obrani u nastavku, a prednjačio je Pau Gasol koji je ostvario čak devet blokada što mu je najbolji učinak u karijeri u toj statističkoj kategoriji. Uz devet blokada Gasol je ostvario i devet skokova, te postigao 17 koševa i bio je nadomak “triple-double” učinku. Blizu “triple-doublea” u redovima Chicaga bio je i Jimmy Butler sa 26 ubačaja, te po osam skokova i asistencija. Denver je u svojim redovima ima tri raspoložena igrača, Wilson Chandler je ubacio 22 poena, Ty Lawson 20 uz po sedam skokova i asistencija, a Kenneth Faried se zaustavio na 18 pogodaka i 19 skokova, no niti to nije bilo dovoljno za uspjeh protiv odličnih Bullsa.

Sacramento je na gostovanju kod Minnesote vodio tijekom čitavog susreta, ali su domaći ipak imali priliku u posljednjoj sekundi odvesti susret u produžetak no pokušaj trice Troya Danielsa nije bio uspješan. Rudy Gay i Darren Collison su sa po 21 poenom predvodili Kingse, dok Wolvesima nije pomogla niti odlična partija prvog izbora na “draftu” Anthonyja Wigginsa koji je postigao 27 koševa uz devet skokova. Minnesoti je ovo bio 10. uzastopni poraz, te je s omjerom pobjeda i poraza 5-26 uvjerljivo posljednja momčad Zapadne konferencije.