NBA: Cleveland poveo 2-0 protiv Toronta

Košarka 20. svi 201610:07 > 10:14
Kevin C. Cox/Getty Images

Cleveland Cavaliersi predvođeni LeBronom Jamesom, koji je ostvario 15. triple-double u play-off karijeri, stigli su do desete uzastopne pobjede u doigravanju. U drugoj utakmica finala istoka protiv Toronto Raptorsa domaći Cavsi slavili su 108:89 te tako poveli sa 2-0 u seriji.

Uz četverostrukog MVP-a Jamesa – koji je imao učinak od 23 koša, 11 skokova i 11 asistencija – u Cavsima je ponovno sjajan bio Kyrie Irving sa 26 koševa dok je Kevin Love dodao 19. Tako su Cavsi dobili Toronto u prve dvije domaće utakmice s ukupno 50 koševa razlike i već polako razmišljaju o još jednom velikom finalu i skidanju prokletstva koje traje 52 godine koliko ovaj grad čeka titulu prvaka u jednom od četiri glavna američka sporta (NFL momčad Cleveland Browns bila je prvak 1964).

Podatak kako je Cleveland postao tek četvrta momčad u povijesti NBA lige koja je play-off započela sa savršenih 10-0 dovoljno govori koliko su dobri. Prije njih to su dva puta uspjeli LA Lakersi 1989. i 2001. te jednom San Antonio Spursi (2012.). Usto je James prestigao Shaquillea O’Neala na četvrtom mjestu najboljih strijelaca u postsezoni.

U večeri prepunoj rekorda, koju će svi igrači i stručni stožer Cavsa još dugo pamtiti, rekorder je i mladi trener Tyronn Lue koji je u svom prvom play-offu stigao do savršenih 10-0 čime je nadmašio legendarnog Pata Rileyja koji je davne 1982. ubilježio devet pobjeda (9-0).

STRIJELCI – NBA PLAY-OFF (20.5.2016)

Michael Jordan (5,987).
Kareem Abdul-Jabbar (5,762)
Kobe Bryant (5,640),
LeBron James (5,255)
Shaquille O’Neal (5,250)

Mnogi se nakon prve dvije utakmice pitaju mogu li ovako slabi i umorni Raptorsi barem jednom dobiti Cavse. Sudeći po formi u kojoj je Kyle Lowry – teško. Naime, Lowry je utakmicu završio sa 10 koševa uz šut iz igre 8–28 uz dodatak kako u prve dvije utakmice trice gađa tužnih 1-15.

DeMar DeRozan je predvodio Toronto sa 22 koša, dok su James Johnson, Terrence Ross and Cory Joseph svaki zabili po 11 koševa.

Cavaliersi su zabili 16 od zadnjih 18 koševa prvog poluvremena nakon što je rezultat bio izjednačen na 46:46 nešto više od četiri minute prije kraja druge četvrtine. Raptors su promašili zadnjih devet šuteva u prvom poluvremenu nakon čega su cavsi rutinski odradili posao i poveli sa 2-0 u seriji. Još dvije pobjede ih dijele do novog finala…