Liga za prvaka PH: Zadar – Cibona 83-82

Košarka 24. tra 201622:40 > 22:43
Foto/ABA/Cibona/Borna Filic/PIXSELL

U derbiju 8. kola Lige za prvaka PH za košarkaše Zadar je u dvorani "Krešimir Ćosić" svladao Cibonu sa 83-82 (39-35, 72-72) nakon produžetka.

Susret u Zadru obilovao je preokretima, a kulminacija je uslijedila u posljednjih pola minute produžetka. Tada je Ivan Ramljak tricom doveo Zadar u vodstvo 81-80, u sljedećem napadu Cibone Siriščević je promašio tricu, ali je Hukić skočio u napadu, te ga je Marko Ramljak zaustavio prekršajem 6.8 sekundi prije kraja. Iskusni Hukić pogodio je oba slobodna bacanja za 81-82, a u posljednjem napadu Zadra loptu je uzeo Ante Delaš, te 1.1 sekundu prije isteka vremena pogodio šut s pet metra preko Jamesa Florencea za 83-82. Cibona je imala još minutu odmora nakon koje je loptu na devet metara od koša prihvatio Siriščević i uputio tricu koja nije pronašla put kroz obruč.

Zadar su do tek treće pobjede u Ligi za prvaka predvodili Boris Barać sa 18 koševa i 9 skokova, te Ante Delaš sa 16 ubačaja, dok su najučinkovitiji kod Cibone, kojoj je ovo bio treći poraz, bili James Florence sa 20 poena i Ante Toni Žižić sa 15 pogodaka i 10 skokova.

Prva Cedevita zadržao je stopostotni učinak rutinskom 97-85 (49-42) pobjedom u Rijeci protiv Kvarnera 2010. Marko Arapović, Ante Žorić i Miro Bilan ubacili su po 15 poena za Cedevitu, dok je Mauro Veljačić zabio 18 koševa za Kvarner 2010, koji je sada na omjeru 3-5.

Split je na domaćem terenu svladao Zagreb s uvjerljivih 68-50 (34-16). Hrvoje Širko je sa 15 ubačaja i 11 skokova bio prvo ime Splita, a Ivan Milenković sa 16 poena najbolji kod Zagreba. Split je sada na 4-4, a Zagreb na 5-3.

Gorica je ostvarila drugu uzastopnu pobjedu u gostima, nakon Zadra u petak u nedjelju je nadigrala i Šibenik sa 83-65 (37-28). Davor Konjević sa 20 i Ante Mašić sa 19 koševa predvodili su Goricu, koja je na omjeru 3-5, a Kristijan Andabaka je sa 15 pogodaka bio prvi strijelac Šibenika, koji je posljednji na ljestvici sa 1-7.