EL: Poraz Cedevite, Efes ispao

Košarka 01. tra 201623:15 > 23:20
REUTERS/Edgar Su

Košarkaši Cedevite u susretu su 13. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige izgubili na gostovanju kod Panathinaikosa u Ateni sa 60-76 (7-20, 12-22, 18-16, 23-18).

Cedevita je vrlo loše odigrala prvo poluvrijeme u kojemu je postigla samo 19 koševa, pa je na velikom odmoru bilo čak 23 razlike za Panathinaikos i susret je bio odlučen. U trećoj četvrtini grčki je sastav povećao svoju prednost na najvećih 29 razlike (53-24) prije no što je malo usporio.

Opuštanje Panathinaikosa iskoristili su igrači hrvatskog prvaka koji su se u 35. minuti promakli na samo devet razlike (58-49), no potom su se domaći ipak malo uozbiljili i na kraju slavili sa 16 razlike.

Marko Arapović je sa 11 koševa i 8 skokova bio najefikasniji kod Cedevite, dok je James Gist sa 15 ubačaja i 9 skokova predvodio Panathinaikos.

Cedevita kolo prije kraja ima omjer pobjeda i poraza 3-10, te je već ranije izgubila izglede za prolazak u četvrtfinale, dok je Panathinaikos s omjerom 9-4 na diobi drugog mjesta u skupini s Lokomotivom Kubanom, te će se u posljednjem kolu boriti za prednost domaćeg terena u četvrtfinalu.

U posljednjem ovosezonskom susretu u Euroligi Cedevita će u četvrtak ugostiti Crvenu zvezdu, koja je s omjerom 7-6 sigurna četvrta u skupini, te će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika skupine F.

Laboral ide dalje, Efes ispao

Košarkaši Lavoral Kutxe, koju vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, u susretu su 13. kola skupine F TOP-a 16 Eurolige na svom terenu svladali europskog prvaka Real Madrid sa 89-88 i tom pobjedom osigurali plasman u četvrtfinale kolo prije kraja natjecanja po skupinama.

Davis Bertans pogodio je tricu za pobjedu s istekom vremena, te je odveo laboral Kutxu na omjer pobjeda i poraza 9-4, kakav ima i vodeći CSKA iz Moskve, dok je Real pao na omjer 6-7 i trenutačno je peti s vrlo malim izgledima za prolazak među osam najboljih.

Hrvatski igrač u sastavu Laboral Kutxe Darko Planinić u pobjedi svoje momčadi sudjelovao je sa četiri koša (šut za dva 1-2, slobodna bacanja 2-2) uz tri skoka za 11 minuta.

U borbi za preostala dva mjesta koja vode u četvrtfinale su Himki i Barcelona sa po 7-6, te Real Madrid, Olympiakos i Brose Baskets sa po 6-7, dok je jedini bez izgleda Žalgiris sa 2-11.

Dario Šarić u susretu 13. kola skupine E postigao je 12 koševa (šut za dva 2-5, trica 2-5, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova i jednu asistenciju za Anadolu Efes, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv gradskog suparnika Fenerbahcea koji je na kraju bio uspješniji sa 90-86, a tim porazom Anadolu Efes izgubio je sve izglede za plasman u četvrtfinale.

Anadolu Efes kolo prije kraja natjecanja u skupini zauzima peto mjesto sa šest pobjeda i sedam poraza, pobjedu više i poraz manje ima četvrta Crvena zvezda, ali kako je beogradski sastav bio bolji u međusobnim susretima, već sada je jasno kako će Crvena zvezda igrati u četvrtfinalu.

Kod Fenerbahcea, koji je još ranije osigurao prvo mjesto u skupini s omjerom 11-2, najbolji su bili Luigi Datome sa 24 i Bogdan Bogdanović sa 21 košem, dok je Thomas Heurtel sa 14 ubačaja predvodio Anadolu Efes.

Uz Fenerbahce i Crvenu zvezdu, plasman u četvrtfinale iz ove skupine još su izborili Lokomotiv Kuban i Panathinaikos s omjerom 9-4.

Bez četvrtfinala još ranije su ostali Darussafaka sa 4-9, te Unicaja i Cedevita sa po 3-10.