NBA: Briljantna večer Stepha Curryja

Košarka 17. ožu 201609:28 > 09:30
REUTERS

Orlando je uz 11 poena Marija Hezonje s 99:107 izgubio od Charlottea.

Domaće su do pobjede odveli Marwin Williams i Nicolas Batum, koji su postigli po 26 poena, dok je Victor Oladipo s 25 poena bio najbolji u poraženoj momčadi. Hezonja je za 30 minuta na parketu šutirao 5-10 uz četiri skoka i tri asistencije.

Oklahoma je lako sa 130:109 slavila u Bostonu protiv Celticsa, a Kevin Durant, kojem su domaći navijači skandirali “dođi u Boston”, postigao je 28 poena uz devet asistencija i sedam skokova. Russell Westbrook dodao je 24 poena u uvjerljivoj pobjedi treće momčadi Zapada nad petom momčadi Istoka.

Golden State je nastavio gaziti – sa 121:85 lako je slavio protiv New Yorka. Steph Curry je postigao 34 poena u 50. pobjedi zaredom Warriorsa na domaćem terenu u regularnoj sezoni. Curry je na parketu proveo 28 minuta i pogodio je osam od 13 trica. Na drugoj strani je Carmelo Anthony završio utakmicu s 18 poena, te po šest skokova i asistencija.

Damjan Rudež nije igrao u pobjedi Minnesote 114:108 kod Memphisa u kojoj je s 28 poena zablistao Zach LaVine. Los Angeles Clippersi su sa 112:106 slavili u Houstonu, a utakmicu su riješili još u prvom poluvremenu na krilima J.J. Redicka, koji je susret završio s 25 poena. Domaćoj momčadi nisu pomogla niti 33 poena Jamesa Hardena.