Euroliga: Pobjede Reala, Efesa, Zvezde i Barce

Košarka 11. ožu 201623:14 > 23:16
Tanjug/Tanja Valić

U večerašnjim susretima košarkaške Eurolige pobjede su ostvarili Real, Efes, Zvezda i Barcelona.

Real iz Madrida, aktualni prvak Europe, napravio je veliki korak ka plasmanu u TOP 8 fazu, možda i presudni. Puleni Pabla Lasa pobijedili su Žalgris sa 90: 75.Pitanje pobjednika je poslije izjednačenog prvog poluvremena, riješeno tijekom treće dionice koju je sastav iz Madrida dobio sa 23:12. Na ruku Reala ide i poraz Olympiacosa koji je u četvrtak poražen od Bamberga.

Efes je poslije vrlo dobre partije u režiji Huertela i Grangera slomio Darušafaku u gostima sa 72:68. Dario Šarić nije bio na uobičajenoj razini te je ddvoboj završio sa svega 4 poena.

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Panathinaikos u 10. kolu skupine E Top 16 Eurolige sa 69:67 i napravili ogroman korak ka plasmanu u četvrtfinale eltinog natjecanja.

Jedan od velikih derbija Eurolige koji je ostao iza nas odigran je u Španjolskoj. Snage su odmjerili Barcelona i CSKA. Barceloni je pobjeda bila neophodna kako bi ostala u utrci za plasman u četvrtfinale, a CSKA je gotovo siguran putnik u TOP 8 fazu, u pitanju je ekipa koja bi ako se ne dogodi čudo trebala biti sudionik finalnog turnira u Berlinu. Poslije velike borbe i dodatnih pet minuta, iako su Teodosić i De Colo, igrali sjajno, slavila je Barca sa 100: 98, poslije dvije uzastopne trice Doelmana u samoj završnici produžetka.