Euroliga: Real svladao Khimki u Moskvi

Košarka 11. velj 201619:45 > 19:54
Mikhail Japaridze\Getty Images

Košarkaši Real Madrida ostvarili su izuzetno važan trijumf u sedmom kolu TOP 16 faze Grupe F Eurolige protiv Khimkija u Moskvi od 93:82 (26:26, 17:24, 28:19, 22:13).

Aktualni prvak Europe na ovaj način je došao do četvrtog trijumfa i sada se izjednačio sa Khimkijem, koji je doživio treći poraz u ovoj fazi.
U prvoj četvrtini se vodila velika borba i taj dio igre završen je neriješeno (26:26), ali su Rusi u drugih 10 minuta bili bolji i na poluvrijeme otišli sa sedam poena viška (50:43).
Khimki je u istom stilu počeo i treću četvrtinu, stigao do 10 poena prednosti (55:45), ali je onda Real napravio seriju 21-5, došao do šest poena viška i prelomio utakmicu u svoju korist.

Real i Khimki trenutno dijele prvo mjesto grupe F s četiri pobijede i tri poraza. Madriđani u sljedećem kolu gostuju u Njemačkoj, dok Khimki u gradskom derbiju igra kao gost protiv CSKA.