Cedevita – Panathinaikos 60-78

Košarka 04. velj 201622:50 > 22:52
Ilustracija

Košarkaši Cedevite u susretu su 6. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige izgubili u KC "Dražen Petrović" od Panathinaikosa sa 60-78 (13-18, 9-21, 14-21, 24-18).

Cedevita je držala rezultatski priključak do 14. minute kada je rezultat bio 16-20, no uslijedilo je razdoblje u kojemu niti jedan igrač domaćeg sastava nije mogao pogoditi suparnički obruč, dok su gosti uspjeli spojiti nekoliko dalekometnih šutova, a potom se priključio s nekoliko ubačaja i centar Miroslav Raduljica, pa je u 19. minuti bilo već 18-34.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 22-39, a koliko je lošu šutersku večer imala Cedevita pokazuje da je za tricu u prvom poluvremenu šutirala 0-10, a izuzmemo li kapetana Mire Bilana, koji je pogodio sva četiri šuta za dva, za dvicu 4-18.

U nastavak je hrvatski prvak krenuo još lošije, pa je Panathinaikos stigao i do najveće prednosti od 30 razlike (56-26). Tek tada je “proradio” šut Frana Pilepića, pa je Cedevita do kraja utakmice uspjela ublažiti poraz na konačnih 60-78.

Najefikasniji kod Cedevite bio je Pilepić sa 16 koševa, dok je Raduljica ubacio 21 za Panathinaikos.

Nakon šest kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 2-4, dok je Panathinaikos sa 3-3.

Za tjedan dana Cedevita će u 7. kolu gostovati kod Crvene zvezde.