NBA: Bogdanović 9 poena u porazu Netsa kod Warriorsa

Košarka 14. stu 201409:26 > 09:32
Peter Llewellyn-USA TODAY Sports

Odigrane su 4 utakmice noćas u NBA, Bojan Bogdanović je imao najveću minutažu u Oaklandu kod Golden State Warriorsa, igrao je čak 37 minuta, a njegovi Netsi su poraženi 107-99.

Golden State je prekinuo niz od 2 poraza pobjedom protiv Brooklyn Netsa, za koje je Bogdanović ubacio 9 poena uz 50 posto šuta, te dodao 3 skoka i 2 asistencije. Najefikasniji je kod gostiju bio Jarrett Jack, koji nije starter, ali je ubacio 23 koša sa savršenih 10/10 iz igre. Kod Warriorsa je Klay Thompson ubacio 25 te bio najefikasniji igrač susreta.

U ostalim susretima, vrlo je uzbudljivo bilo u Memphisu, gdje su Grizzliesi pobijedili Sacramento Kingse 111-110. Mike Conley je s 22 koša i 11 asistencija predvodio Memphis, a odlilčan je bio i Marc Gasol s 20 ubačaja. Kod Kingsa trojica igrača s dvadeset ili više koševa, Rudy Gay 25, Demarcus Cousins 22 i 11 skokova te Darren Collison 20.

U derbiju istoka, Chicago Bullsi su pobijedili Toronto Raptorse u Kanadi rezultatom 100-93. Nažalost za Bullse Derrick Rose je ponovno morao završiti utakmicu prerano, ovago puta zbog ozljede noge. Kazao je poslije dvoboja da je najvjerojatnije istegnuće te se nada biti spreman za subotnji ogled s Indianom. Rose je ubacio 20 koševa u pola sata koliko je proveo na parketu, a odlični su bili Pau Gasol s 27 i 11 skokova, ali i Jimmy Buttler koji je dodao 21 poen, 9 skokova i 6 asista. Kod Raptorsa najbolji Kyle Lowry s 20.

Najneizvjesnije je bilo u Dallasu, gdje su Mavericksi ponizili Philadelphia 76erse, bilo je čak 123-70, čime je Dallas upisao najveću pobjedu u povijesti franšize. Ponovno ih je prdvodio Dirk Nowitzki s 21 košem, dok je Michael Carter-Williams s 19 bio najbolji kod poraženih.