Evo koliko je medalja Hrvatska osvojila na Olimpijskim igrama

Ostali sportovi 30. srp 202114:19 1 komentar
Nikola Mektić, Mate Pavić, Ivan Dodig, Marin Čilić, medalje, Olimpijske igre, Tokyo
Tiziana FABI / AFP

Tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili su treću zlatnu medalju za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Tokiju, te ukupno 14. zlatno odličje na ljetnim igrama za Hrvatsku od samostalnosti.

Srebro je pripalo drugom hrvatskom teniskom paru, Marinu Čiliću i Ivanu Dodigu.

Nakon povijesnog finala hrvatskih tenisača, Hrvatska je došla do šest osvojenih medalja u Tokiju.

VEZANA VIJEST

Podsjetimo, prvo zlato za Hrvatsku na ovim Olimpijskim igrama osvojila je naša sjajna tekvondašica Matea Jelić

Zlato je pripalo i braći Sinković. Trofejni hrvatski veslači Valent i Martin Sinković osvojili su naslov olimpijskih pobjednika u dvojcu na OI u Tokiju.

Hrvatski reprezentativac u tekvondou Toni Kanaet (25) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma, a brončana medalja pripala je i našem veslaču Damiru Martinu.

Podsjetimo, Hrvatska je rekordan broj medalja osvojila u Riju 2016. godine. Ukupno deset medalja je tada pripalo Hrvatskoj – pet zlatnih, tri srebrne i dvije brončane.