Rosbergu VN Bahraina

Formula 1 03. tra 201621:13 > 21:15
Getty Images Sport, Matthew Stockman

Nijemac Nico Rosberg u Mercedesu pobjednik je i druge utrke svjetskog prvenstva formule 1, Velike Nagrade Bahreina.

Rosberg je na početku sezone slavio u Melbourneu, a sada je pobijedio i u Bahrainu. Bila je to njegova peta pobjeda u nizu računajući i posljednje tri utrke prošle sezone, te 16. u karijeri.

Drugo mjesto osovojio je pilot Ferrarija Finac Kimi Raikkonen, a treći je bio Rosbergov momčadski kolega i aktualni svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton koji je tako ostao bez treće uzastopne pobjede u Bahrainu. Vozač Red Bulla Daniel Ricciardo je zauzeo četvrto mjesto, a peti je bio Romain Grosjean iz Haasa. Bodove su još osvojili Max Verstappen iz ekipe Toro Rosso, Daniil Kvyat iz Red Bulla, vozači Williamsa Felipe Massa i Valtteri Bottas, te Stoffel Vandoorne koji je zamijenio Fernanda Alonsa iz McLarena. Alonsu liječnici nisu dozvolili nastup zbog udesa na prvoj utrci. Drugi Ferrarijev vozač Nijemac Sebastian Vettel odustao je u krugu za zagrijavanje zbog kvara na bolidu.

Rosberg je današnjom pobjedom povećao prednost u ukupnom poretku i sada ima 50 bodova. Na drugom mjestu je Hamilton sa 33 boda, a treći je Ricciardo sa 24 boda.

U poretku konstruktora vodi Mercedes (83) ispred Ferrarija (33) i Red Bulla (30).

Svjetsko prvenstvo se nastavlja za dva tjedna u Kini.