Engleska: Gostujuće pobjede Tottenhama i Evertona

Nogomet 04. ožu 202122:12 0 komentara
Pexels / Ilustracija

Nogometaši Tottenhama slavili su s minimalnih 1-0 na gostovanju kod Fulhama u unaprijed odigranoj utakmici 33. kola engleskog prvenstva, a istim je rezultatom pobijedio i Everton gostujući u West Bromwichu u unaprijed odigranom dvoboju 29. kola.

Pobjedu Dinamovom suparniku u osmini finala Europske lige na gostovanju na Craven Cottageu donio je autogol Adarabioya u 19. minuti.

Fulhamu je u 62. minuti poništen pogodak zbog sumnjive interpretacije pravila igranja rukom. Lopta je pogodila Maju u ruku, ali mu je ona bila uz tijelo i nije mogao ništa učiniti kako bi izbjegao taj kontakt.

Everton je do pobjedničkog pogotka protiv West Bromwich Albiona došao u 65. minuti kad je svoj šesti ovosezonski pogodak za momčad Carla Ancelottija postigao brazilski napadač Richarlison na ubačaj Gylfija Sigurdssona.

Everton je tako došao do 46 bodova i privremeno zasjeo na četvrto mjesto s bodom više od West Hama. Tottenham je s 42 boda na osmoj poziciji. Fulham je s 23 boda na 18. mjestu, dok je WBA na 19. poziciji sa samo 17 bodova iz 27 nastupa. Vodeći Manchester City ima 65 bodova, čak 14 više od drugoplasiranog Manchester Uniteda.