Atletico Madrid osvojio naslov prvaka

Nogomet 22. svi 202120:16 0 komentara
PAUL ELLIS / AFP/ ilustracija

Nogometaši Atletico Madrida novi su španjolski prvaci nakon što su u susretu zadnjeg kola na gostovanju pobijedili Real Valladolid sa 2-1 zadržavši dva boda prednosti pred gradskim suparnikom Realom koji je sa 2-1 porazio Villarreal.

Za Atletico je to prva titula nakon 2014. i 11. u povijesti kluba.

Uoči posljednjeg kola momčad u čijim redovima igraju hrvatski nogometaši Šime Vrsaljko i Ivo Grbić je imala dva boda više od Reala i sama je odlučivala o svojoj sudbini.

Međutim, nije počelo dobro. Valladolid je poveo u 18. minuti golom Oscara Plana i prednost je zadražao do poluvremena.

Međutim, i “Kraljevski klub” je na svom travnjaku gubio od Villarreala koji je poveo golom Pine u 20. minuti.

Atletico je u nastavku susreta okrenuo rezultat s dva gola, a strijelci su bili Correa (57) i Suarez (67). Vrsaljko i Grbić nisu nastupili.

Rezultat je okrenuo i Real i to s dva gola u samoj završnici. Izjednačio je Benzema u 87. minuti, a pobjedu Realu donio je naš Luka Modrić u drugoj minuti nadoknade. No, to nije bilo dovoljno za obranu naslova prvaka.

Barcelona je na gostovanju pobijedila Eibar sa 1-0, a gol odluke zabio je Griezmann u 81. minuti.

Osasune je kod kuće izgubila od Real Sociedada sa 0-1, a Ante Budimir je za domaćine igrao od 68. minute.

Na koncu je Atletico slavio sa 86 bodova, Real ima 84, a Barcelona 79 bodova. Sevilla na četvrtom mjestu ima 74 boda i susret manje.

Iz Primere su ispali Valladolid i Eibar.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram