Miami i Minnesota postali zadnji putnici u NBA playoff

Košarka 15. tra 202310:07 0 komentara
AP Photo/Rebecca Blackwell

Slavljem protiv Chicago Bullsa, odnosno Oklahoma City Thundera u završnici play-in turnira - Miami i Minnesota osigurali su plasman u doigravanje

Pred dvoboj na Istoku, momentum je bio na strani Chicaga koji je u dramatičnoj maniri slavio na gostovanju kod Toronto Raptorsa, dok su momci sa Floride već prokockali jednu priliku za zlazak u doigravanje, pomalo iznenađujućim porazom protiv Atlanta Hawksa.

Međutim, momčad Heata, na popravnom je ispitu reagirala znatno bolje te su na domaćem terenu slavili protiv Chicago Bullsa sa 102-91.

Napetu završnicu prelomila je fantastična obrana domaćih koja je Bullsima u posljednje četiri minute dozvolila svega jedan poen.

Junak Heata bio je sjajni šuter Max Strus koji je završio s 31 poenom te realizacijom 7/12 iza linije za tricu. Strus je održavao prednost Miamija u prvom poluvremenu, a u nastavku je prvo ime ime momčadi Jimmy Butler – preuzeo uzde te naposljetku završio s istim napadačkim učinkom.

Kod Bullsa je najbolji bio DeMar DeRozan koji je utakmicu završio s 26 poena i devet asistencija, dok je podbacio ponajbolji igrač momčadi – Zach Lavine. Bek Chicaga, nakon što je bio najbolji u pobjedi protiv Raptorsa, djelovao je prilično loše raspoloženo, a utakmicu je završio s 15 poena uz šutersku realizaciju 29%.

Na Zapadu, Minneosta Timberwolvesi opravdali su ulogu favorita protiv potentne momčadi Oklahome. Wolvesi su uvjerljivo slavili rezultatom 120-95, a najbolji pojedinac bio je Karl-Anthony Towns s 28 koševa i 11 skokova. Povratnik u sastav nakon interne suspenzije bio je Rudy Gobert koji je također završio s double-double učinkom, kao i prvo ime momčadi – Anthony Edwards.

Najbolji u poraženoj momčadi Minnesote bio je Shai Gilgeous-Alexander s 22 poena na svom kontu.

Oklahoma i Chicago su tako svoje sezone završili, dok će se Miami u prvoj rundi doigravanja suočiti s Milwaukee Bucksima, dok će Timberwolvesi na Zapadu igrati protiv Jokićevih Denver Nuggetsa.