Bundesliga: Borussia (M) bolja od Bochuma

Nogomet 31. lis 202120:57 > 22:00 0 komentara
Erling Haaland
Ina Fassbender / AFP

Nakon sjajne 5-0 pobjede protiv Bayerna u DFB Pokalu, igrači Borussije su skupili snage za četvrtu ovosezonsku pobjedu u prvenstvu. U prvom poluvremenu domaćin je napravio krupni korak prema osvajanju tri boda jer je tada zabio oba pogotka. Prvo je strijelac bio Plea u 12., a potom i Hofmann u 40. minuti. Do kraja susreta Bochum, koji je ostao na 14. mjestu ljestvice, uspio je samo smanjiti golom Bluma pet minuta prije kraja.

Borussia je u Mönchengladbachu, u posljednjem susretu 10. kola Bundeslige, svladala Bochum 2-1.

Podsjetimo da je ranije u nedjeljnom terminu drugu pobjedu u sezoni ostvario Augsburg koji je na domaćem terenu bio uvjerljiv protiv Stuttgarta (4:1). Hrvatski reprezentativac Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu za gostujući sastav.

Bundesliga, 10. kolo:

Borussia (M) – Bochum 2-1 (Plea 12, Hofmann 40 / Blum 85)

Augsburg – Stuttgart 4-1 (Oxford 30, Gouweleeuw 52, Niederlechner 72, Finnbogason 81 / Führich 7)

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.