Torino pobijedio Napoli nakon skoro devet godina, zabio i Vlašić!

Nogomet 7. sij 202417:11 0 komentara
Cristiano Mazzi via Guliver Image

U susretu 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino, kojeg vodi Ivan Jurić je pobijedio Napoli sa 3-0, a drugi gol na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

Prva je to pobjeda Torina u posljednjih 16 međusobnih susreta.

Zadnju pobjedu protiv Napolija, nogometaši Torina su ostvarili u ožujku 2015. godine, a potom upisali 12 poraza i četiri remija.

Jurićeva momčad je povela u 43. minuti golom Antonia Sanabrije, a sedam minuta kasnije dogodio se jedan od ključnih trenutaka. Gostujući branič Pasquale Mazzocchi je “pocrvenio” nakon neopreznog starta. Mazzocchi je dobio crveni karton svega četiri minute nakon što je ušao u igru i to u svom premijernom nastupu za Napoli.

Mazzocchi je u redove aktualnog talijanskog prvaka stigao ove zime iz Salernitane za tri milijuna eura, no nije se pokazao u prvom nastupu. Nesmotreno je uklizao Valentinu Lazari i zaradio crveni karton.

Samo dvije minute kasnije Torino je stigao do novog gola, a strijelac je lijepim udarcem sa 17 metara bio Nikola Vlašić. Bio je to njegov drugi ligaški gol ove sezone nakon što je prvog zabio u studenom protiv Sassuola.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Alessandro Buongiorno u 66. minuti nakon ubačaja iz kornera. Vlašić je igrao do 90. minute kada je zamijenjen uz ovacije domaćih navijača.

Tri boda je dohvatio i Lazio porazivši na gostovanju Udinese sa 2-1.

Luca Pellegrini je u 12. minuti doveo goste u vodstvo, izjednačio je Walace u 59. minuti, a pobjedu gostima donio je Matias Vecino u 76. minuti. Toma Bašić nije igrao za goste.

U prvom nedjeljnom susretu Milan je u gostima pobijedio Empoli sa 3-0.

Milan je poveo u 11. minuti zahvaljujući Rubenu Loftus-Cheeku, kojeg je Rafael Leao odlično poslužio u kaznenom prostoru. Olivier Giroud povećao je vodstvo gostiju svojim devetim golom sezone iz jedanaesterca (31) koji je dosuđen nakon što je igrač Empolija igrao rukom u kaznenom prostoru. Treći gol za pobjedu gostiju zabio je goste Chaka Traore nakon kontre Christiana Pulisica (88.).

Na ljestvici vodi Inter sa 48 bodova, Juventus je drugi sa 43 boda i susretom manje, a Milan je treći sa 39 bodova.

Lazio je šesti (30), Napoli deveti (28), a Torino deseti (27).