Soudani je bio Mr. Derby, sada to postaje Baturina

Hrvatska 17. srp 202313:33 0 komentara
GNK Dinamo/Alen Szabo

Sve se češće u zadnje vrijeme na listi strijelaca najvećeg derbija hrvatskog sporta između Dinama i Hajduka pojavljuje ime Martina Baturine. El Arbi Hillel Soudani dobiva ozbiljnog konkurenta za laskavi nadimak Mr. Derby...

Sjajni Alžirac Soudani (35), danas igrač Maribora, Hajduku je zabio sedam pogodaka u razdoblju dok je nosio dres Dinama, a dodao je i čak deset asistencija u ukupno 22 derbija.

Time je zauzeo peto mjesto u poretku povijesne ljestvice Dinamovih strijelaca u službenim utakmicama protiv Hajduka. Vodi Franjo Mara Wölfl s 15 golova, iza su August Lešnik Slaven Zambata s po 12, pa Igor CvitanovićEduardo da Silva Duje Čop s po osam.

A kako je krenuo, vrlo brzo bi taj poredak mogao prodrmati i protresti sve bolji Martin Baturina. Dinamov kreativac prošlog je tjedna u Superkupu bio čovjek odluke postigavši jedini pogodak u 52. minuti za pobjedu 1:0.

Bio mu je to već četvrti gol Hajduku u šestom derbiju. Sva četiri postigao je u Maksimiru. U svibnju 2022. godine, u debitantskom nastupu u derbiju asistirao je i zabio gol u pobjedi 3:1. Sigurno se sjećate da je to bila utakmica s obilnom sudačkom nadoknadom, pa je Mislav Oršić u devetoj minuti nadoknade pogodio za 2:1, a minutu kasnije Baturina za 3:1. Treba i to reći, Baturina je u igru ušao svega pet minuta ranije umjesto Luke Ivanušeca.

U petom kolu prošle sezone Dinamo je kod kuće pobijedio Hajduk 4:1 uz pogodak Baturine za 1:1 pola sata prije kraja, a u 23. kolu, opet na Maksimiru, Baturina je u trijumf 4:0 ugradio gol i asistenciju.

U izostanku Oršića, kojeg nema već pola godine, pa i uz Bruna Petkovića koji realno gledano nema obilan golgeterski učinak, kao najveća ofenzivna prijetnja Dinama nameće se upravo Baturina. Barem kad su derbiji s Hajdukom u pitanju. A gledajući samo maksimirske derbije, dvadesetogodišnji dragulj u strijelce se upisao u zadnja tri u nizu.

Ukupno je to, dakle, četiri gola i dvije asistencije u samo šest derbija s Hajdukom. Soudani je s razlogom bio Mr. Derby, sada to polako postaje Baturina.