Navijački neredi, krv, zakašnjeli početak i trijumf Argentine na Maracani!

Nogomet 22. stu 20238:03 0 komentara
Carlos Santtos Fotoarena via Guliver Images

Pogotkom Nicolasa Otamendija nogometaši Argentine svladali su Brazil na gostovanju u Rio de Janeiru, u utakmici 6. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026., čiji je početak kasnio pola sata, zbog sukoba navijača i policije na tribinama stadiona Maracana.

Dok situacija na tribinama nije stavljena pod kontrolu reprezentativci Argentine su se povukli u svlačionicu.

Kad je utakmica počela, aktualni svjetski prvaci su pokazali više u tvrdoj utakmici, a jedini pogodak pao je u 63. minuti. Iz kuta je ubacio Giovani Lo Celso, a Nicolas Otamendi bio najviši u skoku i snažnim udarcem glavom pogodio gornji desni kut pokraj nemoćnog brazilskog vratara Alissona Beckera.

Brazilci su kraj utakmice dočekali s desetoricom igrača na terenu, jer je u 82. minuti, samo deset minuta nakon što je ušao u igru, isključen Joelinton, zbog udarca u lice suparničkog igrača Rodriga de Paula.

Domaća reprezentacija je svjetske prvake dočekala nadajući se prekidu niza od dva poraza, ali su doživjeli još jedno razočaranje i prvi put u povijesti izgubili tri kvalifikacijske utakmice zaredom.

Argentina je nakon šest kola u vodstvu s 15 bodova, tri više od drugoplasiranog Urugvaja koji je s 3-0 nadigrao Boliviju. Treća je Kolumbija s 12 bodova. Brazil je sa sedam bodova na šestom mjestu, posljednjem koje izravno vodi na Svjetsko prvenstvo 2026.

Do kraja južnoameričkih kvalifikacija još je 12. kola, tako da Brazilci imaju dovoljno vremena za ispravljanje pogrešaka napravljenih u tri posljednje utakmice u kojima su ostali bez ijednog boda.