Lyon gubio 4:1 pa slavio ludim preokretom, Lovren zabio

Francuska 7. svi 202319:41 0 komentara
AP Photo/Aurelien Morissard via Guliver

U derbiju 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je pobijedio Montpellier sa 5-4, premda su gosti u 55. minuti vodili sa 4-1.

Fantastičnu utakmicu, možda i najljepšu ove sezone u le Championnatu, odigrali su Lyon i Montpellier na Parc Olympique Lyonnaisu.

Bio je to dvoboj sa čak devet golova, gosti su vodili sa 4-1, no Lyon je velikim preokretom izborio pobjedu postigavši peti pogodak u devetoj minuti nadoknade. Susret su obilježili Alexandre Lacazette s jedne i Elye Wahi s druge strane postigavši po četiri gola, a među strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Dejan Lovren.

Ovo je tek drugi put u posljednjih 75 godina u Ligue 1 da su igrači obje momčadi zabili po četiri gola. Posljednji put se to dogodilo u svibnju 1974. u susretu Reims – Monaco (8-4), kada je Carlos Binachi zabio pet, a Delio Onnis četiri gola.

Lyon je poveo u 31. minuti golom Alexandrea Lacazettea, no gosti su uzvratili sa četiri gola 20-godišnjeg francuskog napadača Wahija koji je postao prvi igrač Montpelliera koji je zabio četiri gola u jednoj ligaškoj utakmici.

Wahi je dva gola zabio u završnici prvog poluvremena (40, 42), a potom još dva u prvih deset minuta nastavka (53-11m, 55). Lacazette je smanjio na 2-4 u 59. minuti, da bi Lovren u 70. minuti posve vratio domaćine u susret. Maxence Caqueret je ubacio s desne strane, a Lovrn glavom zabio za 3-4.

Sjajnu predstavu Lacazette je nastavio zabivši u 82. minuti za 4-4, a potom je u sudačkoj nadoknadi izborio i realizirao kazneni udarac za važnu pobjedu Lyona u borbi za Europu. Prekršaj je skrivio Christopher Julien oborivši napadača Lyona. Sudac Bastien Dechepy je provjerio situaciju na VAR-u pokazavši na bijelu točku. Lacazette je bio siguran za veliku pobjedu.

U ranije odigranom susretu Monaco je u gostima sa 2-1 bio bolji od Angersa. Monaco je do vodstva došao u 45 minuti susreta, a strijelac je bio Alekander Golovin, dok je Myron Boadu povećao na 2-0 u 60. minuti. Abdallah Sima je četiri minute kasnije smanjio na 2-1.

U derbiju začelja Strasbourg je na gostovanju pobijedio Nantes sa 2-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Pobjedu gostima donijela su dva Habiba. Diallo je u 26. minuti iz jedanaesterca doveo goste u vodstvo, da bi Diarra u 47. minuti povećao prednost.

Lorient je sa 2-1 porazio Brest. Ibrahima Kone (32, 51) je zabio oba gola za domaći sastav, dok je Romain Del Castillo iz jedanaesterca u 69. minuti smanjio.

Ajaccio i Toulouse su odigrali bez golova, pa je Ajaccio sve dalje od prvoligaškog spasa.

Večeras se još sastaju Troyes – PSG.

Na ljestvici vodi PSG sa 75 bodova, Lens je drugi s tri boda manje, ali i susretom više, dok je treći Marseille sa 70 bodova.

Monaco je četvrti sa 64 boda, a zatim slijede Lille (59), Rennes (56) i Lyon (56).

Francuska, 34. kolo:

Angers – Monaco 1-2 (Golovin 45, Boadu 60 / Sima 64)
Ajaccio – Toulouse 0-0
Auxerre – Clermont 1-1 (Isaak Toure 36 / Khaoui 54)
Lorient – Brest 2-1 (Kone 32, 51 / Del Castillo 69)

Nantes – Strasbourg 0-2 (Diallo 26-11m, Diarra 47)
Lyon – Montpellier 5-4 (Lacazette 31, 59, 82, 90+9-11m, LOVREN 70 / Wahi 40, 42, 53-11m, 55)