Utakmica Belgije i Švedske koja je prekinuta zbog ubojstava, neće se završiti ni ponoviti

Nogomet 19. lis 202315:22 0 komentara
AP Photo/Geert Vanden Wijngaert via Guliver

Sky Sports izvijestio je kako se suspendirana utakmica između Belgije i Švedske koja je prekinuta na poluvremenu, neće završiti. Rezultat će bit onaj s kojim je poluvrijeme i završilo, 1-1 i utakmice se neće nastaviti.

“Utakmica Belgije i Švedske prekinuta je na poluvremenu na zahtjev i u dogovoru dviju momčadi nakon terorističkog napada u Bruxellesu 16. listopada, u kojem su ubijena dvojica švedskih navijača. Izvršni odbor UEFA-e odlučio je da se utakmica prekida i rezultat s poluvremena (1:1) potvrđuje kao konačan.

Svaka momčad dobit će po bod u skupini F. Smatra se da su suspenzije igrača odrađene, a pojedinačni žuti kartoni ostaju važeći. Izvršni odbor utvrdio je da je nemoguće odigrati preostali dio utakmice sljedećeg dana. Belgijski i švedski nogometni savez su s obzirom na okolnosti izrazili želju da se utakmica ne nastavi i da se rezultat s poluvremena (1:1) smatra konačnim”, objavila je UEFA.

Neriješeni rezultat ne utječe na kvalifikacijsku skupinu F jer su Belgija i Austrija osigurale plasman na Europsko prvenstvo 2024. godine, koje će se održati u Njemačkoj. Švedska je treća te je i matematički eliminirana.