ATP Toronto: Čilić nije uspio zaustaviti Ruudov pobjednički niz

Sport Klub 11. kol 202107:31 0 komentara
marin čilić
Adrian DENNIS/AFP, Ilustracija

Marin Čilić se oprostio od nastupa na Masters 1000 turnira u Torontu, gdje ga je u noći s utorka na srijedu u dvoboju 2. kola pobijedio najbolji norveški tenisač Casper Ruud (ATP - 12.) sa 6-3, 3-6, 6-3 nakon dva sata i tri minute igre.

Tako je 22-godišnji Norvežanin stigao do svoje 12. uzastopne pobjede na ATP Touru, a prethodnih 11 ostvario je na zemljanoj podlozi u Bastadu, Gstaadu i Kitzbuehelu na putu do tri uzastopna naslova. Bila je to ujedno i druga Ruudova pobjeda nad Čilićem u njihovom drugom službenom meču, a prva na tvrdoj podlozi.

Ruud je kao šesti nositelj bio slobodan u prvom kolu, a ovo mu je bio debi na kanadskom Mastersu.

Za prvi set odlučujućim se pokazao Ruudov ‘break’ za vodstvo 3-1. Kod 5-2 za Norvežanina kiša je nakratko prekinula meč, ali to hrvatskom tenisaču nije pomoglo. Čilić je na svoje prve prilike za ‘break’ čekao do drugog gema drugog seta, ali ih nije iskoristio. No, u šestom gemu je Ruud kapitulirao na servisu, što je Marinu bilo dovoljno da odvede meč u odlučujući set.

U njemu je Ruud opet bio siguran na početnom udarcu te nije dopustio Čiliću nijednu priliku za ‘break’. S druge strane Marin je spasio dvije ‘break-lopte’ u šestom gemu, ali u osmom je pokleknuo. Spasio je dvije meč-lopte kad je Ruud servirao za pobjedu, ali na treću je Norvežanin pogodio prvi servis koji Čilić nije uspio vratiti u teren.