Athletic Bilbao nakon 40 godina i drame jedanaesteraca osvojio Kup Kralja

Nogomet 7. tra 20247:26 0 komentara
AP Photo/Alvaro Barrientos via Guliver Images

Nogometaši Athletic Bilbaa osvojili su ovosezonski španjolski Kup Kralja nakon što su s ukupnih 5-3, nakon jedanaesteraca, u finalu u Sevilli svladali Mallorcu.

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1-1, kao i nakon 120 minuta, a potom su Baskijci bili uvjerljivi u udarcima s bijele točke. Svi izvođači Athletica, Raul Garcia, Muniain, Vesga i Berenguer su bili precizni, dok je kod Mallorce promašio Radonjić, a udarac Morlanesa je obranio vratar Athletica Agirrezabala.

Athletic je tako po 24. put u povijesti osvojio Kup Kralja. Uspješnija je od Athletica samo Barcelona koja je 31. put bila pobjednik, dok madridski Real ima dvadeset naslova. Prije ovog slavlja Athletic je posljednji put Kup Kralja osvojio u sezoni 1983./84. te je nakon toga izgubio čak šest finalnih susreta u nizu.

Mallorca ostaje na jednom naslovu, a ovo je tom klubu bio treći poraz u finalu.

U 21. minuti ovosezonskog finala, nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Athletica, Dani Rodriguez je pronašao malu rupu u svemu te neobranjivo pogodio za 1-0 Mallorce.

Na seviljskom stadionu bilo je daleko više navijača Atheltica koji su nakon toga nosili svoje miljenike prema izjednačenju. Napadala je baskijska momčad te je izjednačila u 50. minuti. Nakon odlične asistencije Nice Williamsa jednako je lijepo pogodio Oihan Sancet za 1-1.

Sve do kraja produžetaka Athletic je bio bolja momčad te je mogao finale riješiti i ranije, ali ni jednu šansu nije realizirao. Kada se već tada nije dogodilo baskijsko slavlje jest nakon jedanaesteraca