Championship – Asistencija Krovinovića, Sluga obranio jedanaesterac

Nogomet 05. tra 202119:07 0 komentara
Pexels / Ilustracija

U susretu 40. kola druge engleske lige (Championship) Nottingham Forest je pobijedio Queens Park Rangers sa 3-1, a za drgi gol Foresta asistirao je hrvatski nogometaš Filip Krovinović.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Alexa Mightena, a 20 minuta kasnije Lewis Grabban je zabio za 2-0 na dodavanje hrvatskog nogometaša. Pobjedu Nottingham Foresta potvrdio je James Garner golom u 69. minuti. U posljednjim trenucima susreta Queens Park Rangers je smanjio preko Lyndona Dykesa.

Krovinović, koji je na City Ground stigao u siječnju ove godine na posudbu iz WBA, igrao je cijeli susret.

Za razliku od Krovinovića, Simon Sluga nije imao razloga za zadovoljstvo. Njegov Luton Town je kod kuće izgubio od Barnsleyja sa 1-2, a oba gola za goste zabio je Daryl Dike (27, 59).

Američki napadač je u 83. minuti mogao upisati i hat-trick, no Sluga je obranio njegov jedanaesterac. U idućem napadu Luton je smanjio, a gol je postigao Jamei Collins.

Nottingham se nalazi na 15. mjestu sa 48 bodova, dok je Luton dva mjesta bolji s dva boda više.

Na vrhu Championshipa je Norwich sa 84 boda.