Ivica Zubac dominirao u okršaju protiv Nurkića, Indiana srušila Boston u derbiju večeri

Košarka 9. sij 20248:55 0 komentara
AP Photo/Ashley Landis via Guliver

LA Clippersi su kod kuće s visokih 138-111 pobijedili sinoć Phoenix Sunse, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je još jednom bio jedan od najboljih pojedinaca pobjedničke momčadi.

Zubac je u 27:40 minuta na terenu uz šut iz igre 8/9 zabio 19 koševa i tome pridodao osam skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu. Paul George je bio najbolji strijelac Clippersa, utakmicu je završio sa 25 pogodaka, a James Harden je dodao 19 i 10 asistencija.

Phoenix je predvodio Kevin Durant sa 30 koševa, a Devin Booker je ubacio 20.

Los Angeles je u prvom poluvremenu imao šut iz igre 66,7 posto, a utakmicu je završio s rekordom sezone od 62,4 posto.

Unatoč šutu od 51,2 posto u prvom poluvremenu, Sunse je zasjenio učinkovitiji napad Clippersa. Phoenix je kroz tri četvrtine šutirao 51,6 posto prije nego što je pao na 49,4 posto za utakmicu.

Na kraju prve četvrtine Los Angeles vodio 34-31, a na poluvremeniu je povećao prednost na 71-63. Sunsi su uspjeli ostati relativno blizu zahvaljujući pretvaranju osam izgubljenih lopti Clippersa u 16 poena. Na kraju treće četvrtine, Clippersi su vodili 101-91, a do pobjede su stigli nadigravši Sunse rezultatom 37-20 u zadnjoj četvrtini.

Indiana Pacersi su sinoć kod kuće sa 133-131 svladali Boston Celticse, a pobjedu im je osigurao Bennedict Mathurin koji je izveo dva slobodna bacanja 0,6 sekundi prije kraja utakmice.

Utakmica je bila izjednačena dvije sekunde do kraja kada je Indiana ubacila loptu Mathurinu, a Kristaps Porzingis ga je faulirao prilikom pokušaja za tri poena. Nakon što je izveo dva slobodna bacanja, Mathurin, koji je predvodio Pacerse s 26 poena – namjerno je promašio treće. Luke Kornet je imao priliku izjednačiti na zvuk sirene za kraj, ali je lopta pogodila okvir i odbila se van.

Međutim, to je možda bila skupa pobjeda za Indianu jer se ozlijedio njezin razigravač Tyrese Haliburton. Prije izlaska na teren Haliburton je ubacio sedam koševa uz dva skoka i šest asistencija.

Celticsi su izgubili unatoč rekordu sezone od 40 poena Jaylena Browna. Jrue Holiday je dodao 21 poen, šest skokova i šest asistencija.

Chicago Bullsi su u gostima nakon produžetka svladali Charlotte Hornetse sa 119-112.

Najbolji pojedinac pobjedničke momčadi bio je Coby White sa 27 koševa.

Bullsi su zabili prvih osam poena u produžetku, uz dva koša Nikole Vučevića.

Bek Hornetsa Terry Rozier ubacio je 39 koševa uz osam asistencija, ali nije zabio u produžetku. Miles Bridges je imao 24 poena, Nick Smith Jr. je skupio 15 poena u rezervi, a Nick Richards je imao 10 poena za Hornetse, koji su izgubili 13 od zadnjih 14 utakmica.

Košarkaši Utah Jazza su upisali 11. pobjedu u zadnjih 15 utakmica svladavši sa 132-116 Milwaukee Buckse.

Jordan Clarkson i Lauri Markkanen zabili su svaki po 21 poen, a Luka Šamanić nije konkurirao za sastav Jazza.

Jazz je vodio s čak 33 koša u prvom poluvremenu – i držao vodstvo od 77-46 na poluvremenu – prije nego što se Milwaukee uspio približiti na sedam razlike nešto više od 6 i pol minuta u zadnjoj četvrtini. Ali Jazz je brzo napravio seriju od 9-0 i odvojio se.

Giannis Antetokounmpo upisao je triple-double učinak od 25 poena, 11 asistencija i 10 skokova za Milwaukee.

Oklahoma City Thunderi su na gostovanju sa 136-128 bili bolji od domaćih Washington Wizardsa.

Shai Gilgeous-Alexander ubacio je 32 koševa, a rookie Chet Holmgren je dodao 31 za pobjedu Oklahome koja je prekinula niz do dva poraza.

Jordan Poole predvodio je Wizardse s 24 poena. Kyle Kuzma dodao je 22 poena i rekordnih 15 skokova sezone.

Miami Heat je kod kuće sa 120-113 nadigrali Houston Rocketse, a Tyler Herro i Bam Adebayo zajedno su zabili 50 poena za pobjedu svoje momčadi.

Adebayo je zabio 22 poena i uhvatio rekordnih 12 skokova, a Herro je dodao 28 poena.

Kod Houstona je najbolji bio sa 32 poena i sedam asistencija Fred VanVleet kojem je to rezultat sezone. Alperen Sengun je ubacio 22 koša uz 11 skokova.