Villareal izbacio Juventus iz Lige prvaka

Nogomet 17. ožu 202207:51 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Nogometaši Villarreala priredili su senzaciju pobijedivši u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka u Torinu Juventus s 3-0 nakon što je prvi susret završio rezultatom 1-1.

Golove za pobjedu španjolskog sastava i plasman u četvrtfinale zabili su Gerard Moreno (78′ – 11m), Pau Torres (85′) i Danjuma (90+2′ – 11m).

Juve je tako treću sezonu uzastopce ispao u osmini finala. Lani ih je izbacio Porto, a godinu dana prije toga Lyon. S druge strane, za španjolski klub ovo je bio tek treći nastup u fazi na ispadanje Lige prvaka. U debiju su dogurali do polufinala (2006), a tri godne kasnije do četvrtfinala, no oba puta su ispali do Arsenala.

Talijanski velikan je u prvom susretu na El Madrigalu poveo golom Dušana Vlahovića nakon svega 30 sekundi. Kako je Juve otvorio utakmicu činilo se da će rutinski do četvrtfinala. No Villarreal je uspio izjednačiti i izboriti remi uoči uzvrata u Torinu.

Torinska “Stara dama” je bila bliža pobjedi i u uzvratu, domaćin je imao nekoliko odličnih prilika, međutim tri “torpeda Žute podmornice” u završnici utakmice kreirala su senzaciju.

Prvu priliku na utakmici imao je Juventus u 11. minuti. Juan Cuadrado je centrirao u šesnaesterac, a Alvaro Morata puao glavom. No, Geronimo Rulli je sjajno reagirao.

U 20. minuti Dušan Vlahović je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, no Rulli je ponovo bio spreman. Samo dvije minute kasnije Rulli je bio svladan, no ovoga puta je okvir gola spasio goste. Mattia De Sciglio je odlično ubacio s lijeve strane, Vlahović je natrčao na loptu i opalio, ali je pogodio prečku.

Jedinu pravu priliku u prvom dijelu gosti su imali u 24. minuti kada je Giovani Lo Celso ostao sam na rubu kaznenog prostora i pucao, ali pored gola,

U nastavku susreta Juve je imao daleko veći posjed, ali ne i previše prilika. Adrien Rabiot je pucao u 58. minuti, ali nedovoljno snažno i nedovoljno precizno. Četiri minute kasnije priliku je imao Vlahović, ali nije bilo promjene rezultata.

Gosti u nastavku nisu bili opasni sve do 77. minute kada su izborili jedanaesterac. Francis Coquelin je pao nakon starta Danielea Ruganija, a sudac Szymon Marciniak nakon video provjere pokazao na bijelu točku.

Gerard Moreno je bio precizan za vodstvo “Žute podmornice”. Sedam minuta kasnije Španjolci su zabili i drugi gol načinivši veliki korak do senzacije. Parejo je ubacio iz kornera, Serge Aurier prenio loptu glavom na drugu vratnicu gdje je bio Pau Torres pogodivši za 2-0.

Točka na “i” je stigla u 89. minuti iz novog kaznenog udarca. Moreno je pucao, De Light blokirao rukom, a sudac pokazao na jedanaesterac. Danjuma je bio siguran za konačnih 3-0.