Chelsea do trećeg slavlja u Ligi prvaka, Wolfsburgu premijerna pobjeda

Nogomet 02. stu 202120:56 0 komentara
Jorginho
REUTERS/David Klein

Pobjedama Chelseaja kod Malmöa (1-0), odnosno Wolfsburga doma protiv Red Bull Salzburga (2-1), otvoreno je 4. kolo Lige prvaka.

U skupini H Chelsea je ostvario treću pobjedu te je nakon 4-0 na domaćem terenu protiv Malmöa pobijedio švedskog prvaka i na njegovom terenu (1-0). Takav rezultat ne oslikava na pravi način događaje na travnjaku jer je aktualni pobjednik Lige prvaka bio puno bolji te je pogotovo do pogotka posve dominirao travnjakom.

Chelsea je nizao prilike, stezao je obruč oko svog domaćina i na kraju je Malmö pokleknuo u 56. minuti kada je Hakim Ziyech pogodio za 1-0. I nakon toga su gosti imali dobre šanse za povećanje prednosti, ali ostala je ta minimalna pobjeda.

Ovom pobjedom Chelsea se bodovno izjednačio s Juventusom (po devet bodova) na vrhu ljestvice ove skupine, s tim da talijanska momčad ima utakmicu manje. Zenit je treći s tri boda, dok su Šveđani i dalje na nuli.

Zbog ozljede Mateo Kovačić nije igrao u ovom susretu za Chelsea, dok je Antonio Mirko Čolak odigrao svih 90 minuta za domaćina.

U skupini G Wolfsburg je na domaćem terenu pobijedio austrijskog prvaka Red Bull Salzburg 2-1 te mu je uzvratio za poraz u prošlom kolu kada su Austrijanci na svom terenu slavili 3-1. Wolfsburg je time spriječio dodatni bijeg vodećeg RB Salzburga na vrhu ljestvice koji ima sedam bodova. U igru za prolaz se definitivno uključio Wolfsburg koji ima pet bodova. Sevilla je na tri, Lille na dva boda, ali te dvije momčadi imaju utakmicu manje.

Već u 3. minuti Wolfsburg je poveo golom Bakua, ali je nakon pola sata igre Wöber izjednačio za goste. Ravnopravna utakmica odlučena je u 60. minuti, a tada je Nmecha zabio za premijernu pobjedu Wolfsburga. U završnici su gosti stisnuli, tražili su izjednačenje i bod, ali do cilja nisu stigli.

U gostujućem sastavu hrvatski nogometaš Luka Sučić je igrao do 77. minute.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.