Galatasaray i Man. United priredili spektakl za pamćenje u Istanbulu!

Champions League 29. stu 202320:51 0 komentara
AP Photo via Guliver

Engleski velikan je na rubu ispadanja iz Lige prvaka nakon što su prosuli prednost od 1:3 u Istanbulu

U Istanbulu su Galatasaray i Manchester United odigrali nevjerojatnu i iznimno napetu utakmicu koja je završila bez pobjednika 3-3. Ostale su time obje momčadi, zajedno s FC Kopenhagenom, u borbi za drugim mjestom i plasmanom u osminu finala.

Ove su dvije momčadi uzbudljivu utakmicu odigrali i na Old Traffordu gdje je Galatasaray slavio 3-2. Možda čak i napetije bilo je u Istanbulu gdje je bilo vatreno od prve minute, a gosti su već do 18. minute vodili 2-0.

Odlični Argentinac Garnacho u 11. minuti je postigao prvi pogodak, dok je sjajni pogodak u 18. zabio Bruno Fernandes kada je zakucao loptu u domaće rašlje za 2-0 Manchester Uniteda.

Galatasaray nije zbog dva primljena gola pokleknuo već je u 29. minuti smanjio na 1-2 nakon što je Ziyech pogodio iz slobodnog udarca, a mogao je do odmora izbjeći rezultatski minus. Krajem prvog dijela Icardi je zabio za 2-2, ali je pogodak poništen zbog milimetarskog zaleđa.

Sa svih strana sijevalo je i u drugom poluvremenu. U 55. minuti je McTominay dodatno povećao prednost gostiju s Otoka te je zabio za 3-1, ali još jednom se domaćin vratio iz minusa od dva pogotka.

U 62. minuti opet je Ziyech zatresao mrežu iz slobodnog udarca, ali uz veliku pomoć gostujućeg vratara Onane koji je grubo pogriješio, dok je u 71. minuti Akturkoglu postigao sjajan gol za 3-3. Lijepo je primio i u trku žestoko opalio te pogodio bliži kut suparničkih vrata.

Do kraja su obje momčadi imale niz dobrih prilika za pogodak i pobjedu. Tresao se i domaći okvir vrata, ali je završilo bez pobjednika.

U nastavku večeri Bayern u Munchenu igra protiv FC Kopenhagena. Bavarci su sigurni prvi, a iza njihovih leđa Galatasaray ima pet, a Danci i Manchester United po četiri boda. U zadnjem kolu igraju Manchester United – Bayern i FC Kopenhagen – Galatasaray.