Sevilla – Barcelona 1-1, asistencija Rakitića

Nogomet 22. pro 202106:54 0 komentara
REUTERS

U odgođenoj utakmici 4. kola španjolske La Lige Sevilla je ugostila Barcelonu, a dvoboj je završio bez pobjednika 1-1 (1-1).

U teškim, kišnim uvjetima na stadionu Sanchez Pizjuan Sevilla je povela u 32. minuti, kad je u uigranoj akciji Ivan Rakitić poslao prizemu loptu iz kuta na 11 metara, a tamo je natrčao Papu Gomez i kroz šumu nogu ju poslao u donji desni kut Barceloninih vrata.

I Barcelona je do izjednačenja došla nakon udarca iz kuta. Ousmane Dembele je ubacio na visinu peterca, gdje je najviši u skoku bio Ronald Araujo i glavom poslao loptu u donji desni kut.

Sevilla je u 64. minuti ostala s igračem manje. Jordi Alba je isprovocirao Julesa Koundea koji je ga je iz neposredne blizine pogodio loptom u lice, a sudac Del Cerro mu je bez razmišljanja pokazao crveni karton.

Brojčanu prednost Barcelona nije uspjela iskoristiti, iako je imala čak 22 udarca, 17 više od Seville, od toga šest unutar okvira. Sevilla je imala samo jedan udarac unutar okvira i ta je lopta završila u mreži.

Ivan Rakitić je za Sevillu igrao do 70. minute.

Sevilla je sa 38 bodova ostala na drugom mjestu, a vodećem Real Madridu su se Andalužani primakli na pet bodova. Treći je Betis sa 33 boda. Barcelona je sa 28 bodova na sedmoj poziciji.

U prvoj utakmici večerašnjeg programa nogometaši Villarreala pobijedili su pred svojim navijačima Alaves sa 5-2 (2-1).

Momčad Unaija Emeryja povela je u 18. minuti pogotkom Gerarda Morena, a u 27. minuti po prvi put se u strijelce upisao Boulaye Dia. Pred kraj prvog poluvremena Pere Pons je u 44. minuti smanjio zaostatak Alavesa. Potpuni povratak gostima donio je Joselu u 65. minuti, ali do kraja utakmice igrao je i zabijao samo Villarreal.

Dia je u 76. minuti svojim drugim pogotkom ponovno donio prednost domaćima. Pino Yeremi je u 79. minuti povisio na 4-2, a za konačnih 5-2 svoj je drugi gol na utakimici postigao Moreno.

Villarreal je sa 25 bodova došao na deveto mjesto, a Alaves je sa 15 bodova ostao na 18. poziciji.