RB Leipzig doprvak, Wolfsburg osigurao Ligu prvaka

Nogomet 16. svi 202123:00 0 komentara
Pool via REUTERS/Ronny Hartmann

U posljednjem susretu 33. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig i Wolfsburg su odigrali 2-2 čime je domaćin osigurao drugu poziciju na ljestvici, a gosti plasman u Ligu prvaka.

Wolfsburg je imao 2-0 na poluvremenu, no Leipzig je u nastavku susreta uspio izjednačiti.

Maximilian Philipp je doveo goste u vodstvo u 12. minuti, a isti je igrač u posljednjim trenucima prvog dijela zabio za 2-0.

U 51. minuti je smanjio Justin Kluivert, a na 2-2 je postavio Marcel Sabitzer u 78. minuti iz kaznenog udarca.

Josip Brekalo i Marin Pongračić nisu nastupili za goste.

RB Leipzig je ovim rezultatom kolo prije kraja osigurao poziciju doprvaka iza Bayerna, dok je Wolfsburg siguran putnik u Ligu prvaka, baš kao i Borussia Dortmund. Oba kluba imaju četiri boda više od petoplasiranog Eintrachta.

U ranije odigranom susretu Borussija Dortmund je na gostovanju pobijedila Mainz sa 3-1.

Golove za goste zabili su Raphael Guerreiro (23), Marco Reus (42) i Julian Brandt (80), dok je poraz Mainza ublažio Robin Quaison (90+1-11m).

Bayern vodi s nedostižnih 75 bodova, RB Leipzig je drugi sa 65 boda, dok Borussia Dortmund i Wolfgsburg imaju po 61 bod. Eintracht je peti sa 57 bodova.

Iz lige ispada Schalke, dok će još jedan putnik u niži rang natjecanja doći iz trokuta Arminia (32), Werder (31 i Koln (30).