Košarka 14. pro 202108:58 0 komentara
Ivica Zubac, NBA, košarka
ANDREW D. BERNSTEIN / NBAE / GETTY IMAGES / AFP / Ilustracija

Golden State i Phoenix, dvije najbolje momčadi NBA lige, ostvarile su polovičan uspjeh u noći s ponedjeljka na utorak. Phoenix je izgubio, a Golden State pobijedio.

Phoenix je gostovao u Los Angelesu gdje su Clippersi slavili 111-95 u utakmici gdje su vodili od samog početka i gotovo cijelo vrijeme održavali desetak i više poena prednosti u odnosu na suparnika.

Paul George ponovno nije igrao za Clipperse, kao ni Booker i Ayton za goste, a šuterski jaka momčad Phoenixa imala je utakmicu za zaborav. Iz igre je Phoenix gađao 37.5 posto, a za tri poena tek 24 posto. Primjerice, prva petorka Phoenixa za tri poena je imala šut 1-12.

S druge strane, Morris, Kennard i Jackson su za tri poena kombinirano imali iznad 50 posto (7-13), dok je hrvatski centar Ivica Zubac za 25 minuta na parketu postigao osam poena uz pet skokova, jednu asistenciju, četiri izgubljene, ali i dvije ukradene lopte te čak četiri blokade. Iz igre je Zubac gađao 4-7.

Prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Marcus Morris s 24 koša i 11 skokova. Reggie Jakson je dodao 19 poena, a Terance Mann 17 poena, devet skokova i tri asistencije.

Kod Phoenixa je prvi strijelac bio čovjek s klupe Cameron Johnson (17 koševa), dok je JaVale McGee dodao 13 uz 13 skokova. Chris Paul je ubacio samo devet poena (šut 4-14).

Golden State je nekako preživio gostovanje kod Indiane gdje je pobijedio 102-100. Minutu i pol prije kraja Indiana je vodila 100-95, no tada je Stephen Curry nanizao pet poena za 100-100, dok je 12 sekundi prije kraja Looney postigao koš za pobjedu.

Uz šut 5-15 za tri poena Curry je ubacio 26 poena, a imao je i po šest skokova i asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti. Wiggins i Green su dodali po 15 poena.

Kod domaćina je odličnu utakmicu odigrao Litavac Domantas Sabonis (30 koševa i 11 skokova), dok je Malcolm Brogdon dodao 23 uz osam asistencija i šest skokova.

Denver je puno lakše, nego što kaže konačnih 113-107, svladao Washington uz 28 poena, 19 skokova i devet asistencija Nikole Jokića. Nitko nije mogao zaustaviti Jokića od suparničkih igrača, ali jest sam sebe te je ponovno ove sezone upao u problematičnu situaciju na parketu.

Nakon učestalih naguravanja s Dinwiddiejem, Jokić je imao potrebu prigovarati sucu, a kao nagradu je dobio isključenje i sve to u trenucima dok je Denver u zadnjoj četvrtini vodio s lagodnih 18 poena razlike. Želio je nakon toga Jokić dodatno i žestoko polemizirati sa sucima, no u tome su ga spriječili njegovi suigrači.

Napadački najluđu utakmicu večeri su odigrali Atlanta i Houston, a gosti su slavili 132-126. S 32 poena goste je do pobjede vodio Eric Gordon (5-8 za tri poena), a domaćem sastavu nije pomoglo ni sjajno izdanje Trae Younga koji je zabio 41 koš uz odličan šut (14-22, za tri poena 5-9).

Prvak Milwaukee je zapeo na gostovanju kod Bostona (103-117), a sjajan je bio Jayson Tatum u redovima Celticsa. Ubacio je 42 poena uz pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Tatum je iz igre šutirao odličnih 16-25 uz 7-13 za tricu.

Kevin Love je s klupe odigrao odličnu utakmicu u kojoj je Cleveland pobijedio Miami 105-94. Love je za 24 minute ubacio 23 poena, a imao je i devet skokova. Iz igre je gađao 6-10 uz 5-8 za tri poena.

Toronto je doma svladao Sacramento 124-101 uz čak devetoricu igrača koji su postigli dvoznamenkast broj koševa.