Mladi Vatreni najbržim golom u povijesti ispali s Eura

Nogomet 24. lip 202322:50 1 komentar
xRazvanxPasarica via Guliver

Nakon 0-2 poraza od Ukrajine U-21 mladi hrvatski nogometaši na Euru su upisali drugi poraz u skupini B, Španjolska U21 je slavila s 1-0 i time je Hrvatska U21 izgubila svaku šansu za plasman u četvrtfinale.

U skupini B nakon dva kola Španjolska U21 i Ukrajina U21 imaju maksimalnih šest bodova i izborili su prolaz među osam najboljih, dok su mladi Hrvati i Rumunji ispali već nakon 180 minuta igre.

Španjolska U21 je trebala točno dvadeset sekundi za pogodak na stadionu u Bukureštu. Sergio Gomez je probio bok, ubacio je u hrvatski šesnaesterac gdje je Abel Ruiz lakoćom pogodio mrežu. Bio je to ujedno najbrži pogodak u povijesti europskih prvenstava do 21 godine i jedini na ovoj utakmici.

U tom uvodnom dijelu susreta mogla je Španjolska U21 lakoćom do veće prednosti. Šanse su propuštali Ruiz, Miranda i Rodri, ali izabranici Dragana Skočića su nekako preživjeli to razdoblje susreta.

U 28. minuti je hrvatski vratar Kotarski spasio pogodak kada je sjajno reagirao kod ubačaja Sergija Gomeza kada se lopta umalo ušuljala u hrvatsku mrežu.

Do kraja poluvremena se Hrvatska U21 otrgnula pritiska suparnika, ali je vrlo teško dolazila pred suparnička vrata, a još je teže mogla kreirati pravu akciju i ozbiljnu opasnost mladim Španjolcima.

Na startu drugog dijela, u 50. minuti, solidno je glavom pucao Frigan i brzo je bilo primjetno da mladi Hrvati s nešto više energije igraju nego li u prvom poluvremenu. No, tada je također nedostajalo konkretnosti, a Španjolska U21 je nekako rutinski čuvala prednost od jednog pogotka.

Mogli su mladi Španjolci povećati vodstvo u 72. minuti, ali je tom prilikom Miranda pogodio okvir vrata. Prvu pravu i jedinu šansu Hrvatska U21 je imala u 88. minuti, ali je s četiri metara Frigan trebao i bolje pucati, a pogodio je ravno u španjolskog vratara Tenasa.

Do kraja susreta je još jednom odlično reagirao vratar Kotarski, spriječio novi gol Španjolaca, ali poraz nije izbjegnut.

Hrvatska je igrala u sastavu: Kotarski – Sigur, Franjić (od 80. Galešić), Perković, Krizmanić (od 73. Čolina) – Šego (od 46. Kačavenda), Baturina, Bulat, Pršir (od 73. Palaversa), Frigan – Beljo (do 46. Stojković).

U utorak se igraju posljednje utakmice skupine B, a od 20.45 sati igraju Hrvatska i domaćin Rumunjska te Španjolska i Ukrajina.