Ministarstvo objavilo kandidate za voditelje i članove ERS-a

Ministarstvo objavilo kandidate za voditelje i članove ERS-a Izvor: N1

Ministarstvo znanosti i obrazovanja (MZO) objavilo je u petak navečer popis kandidata koji ispunjavaju formalne uvjete iz Javnoga natječaja za izbor kandidata za voditelja i dvanaest članova Ekspertne radne skupine (ERS) za provođenje kurikularne reforme.

Šestero kandidata za voditelja su - Anita Šimić Bitunjac, Darko Androić, Ivan Prskalo, Matko Glunčić, Nevenka Maras i Sanja Bilač.

Posebno stručno povjerenstvo (PSP) za provedbu Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije održalo je u petak, pod predsjedanjem premijera Andreja Plenkovića 3. sjednicu na kojoj je, kako je po završetku sjednice izvijestila ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak dogovoren način izbora članova za Ekspertnu radnu skupinu (ERS) za provođenje kurikularne reforme.

Ministrica je izvijestila i da je na sjednicu utvrđeno kako od 105 kandidata koji su uspješno izvršili prijave za članove ERS-a, njih 97 zadovoljava prijave za članove ERS-a, a od deset kandidata za voditelja šest ih u širem smislu zadovoljava uvjete. Divjak je je najavila i da će se na mrežnim stranicama Ministarstva objaviti imena svih kandidata, a nakon predviđena roka za žalbu, moći će se pristupiti formalnom ocjenjivanju po kategorijama za članove i voditelja ERS-a na temelju donesenih kriterija i pondera. Nekoliko sati po završetku sjednice popis kandidata je i objavljen na mrežnim stanicaama MZO-a.

Tako je navedeno da formalne uvjete natječaja za skupiinu Rani i predškolski odgoj zadovoljavaju tri kandidatkinje - Antoanela Bakić, Iva Ivanković i Tihana Kokanović.

Za skupinu Osnovno - razredna nastava kriterije zadovoljava 15 kandidatkinja i kandidata - Aleksandra Ivanac, Anita Šimić Bitunjac, Edita Ružić, Gordana Curać Depolo, Igor Rukljač, Jasmina Hamer, Jasna Kudek Mirošević, Marija Brajčić, Martina Škorvaga Zagrajšek, Sanela Mamić, Sanja Bilač, Snježana Hranić, Snježana Šarančić, Snježana Zuber i Viktorija Nevistić.

U skupini Osnovno - predmetna nastava formalne kriterije zadovoljilo je 19 kandidatkinja i kandidata - Anastazija Komljenović, Anđelka Visković, Anita Šimić Bitunjac, Branimir Štimec, Dragica Pršo, Edita Ružić, Gordana Curać Depolo, Ivana Juranović, Josip Šipek, Marija Brajčić, Marija Prpić, Miro Matijaš, Nevenka Maras, Ružica Ambruš-Kiš, Sonja Poljak, Tanja Djaković, Tihomir Rajčić, Vilko Stojan i Vlado Halusek.

Kriterije za skupinu Gimnazije zadovoljilo je 12- ero kandidata - Branimir Štimec, Dario Österreicher, Filip Zoričić, Ivan Peklić, Jasminka Viljevac, Katarina Tolja, Miroslav Dorešić, Lidija Puljan, Sunčica Sabljak, Vilko Stojan, Vjera Brković i Zlatka Markučič.

Za skupinu Strukovne škole kriterije je ispunilo 24-oro kandidata- Ana Lukić, Branimir Štimec, Danijela Vrtiprah, Dijana Dijanić, Dijana Fric, Igor Kegalj, Ivana Ivančić, Ivica Borić, Marija Mesić, Marija Rašan- Križanac, Marija Tkalec, Miljenko Zubčić, Mirjana Malarić, Miroslav Dorešić, Nenad Sikirica, Romana Bogut, Sanja Pintarić, Sonja Rupčić Petelinc, Stjepan Anđić, Sunčica Sabljak, Tomislav Kakša, Vera Hrvoj, Vesna Srnić i Vladimir Reider.

Za skupinu Umjetničke škole kriterije je ispunilo dvoje kandidata Davor Brđanović i Ružica Ambruš -Kiš.

Kriterije za skupinu Nastavnički studiji ispunilo je devetero kandidata - Đuro Blažeka, Igor Radeka, Irena Krumes, Ivan Prskalo, Marko Pranjić, Matilda Karamatić Brčić, Mirko Ruščić, Renata Marinković i Sanja Smojver-Ažić.

Za skupinu Prirodno/tehnički studiji kriterije je zadovoljilo sedam kandidata i jedna kandidatkinja - Dubravko Maćešić, Hrvoje Kraljević, Ivica Puljak, Krešo Zadro, Matko Glunčić, Mirko Ruščić, Nikola Mrvac i Zora Popović.

Kriterije za skupinu Društveno/humanistički studiji zadovoljilo je 18 kandidata i kandidatkinja - Aleksandar Mijatović, Alen Host, Dejana Bouillet, Đuro Blažeka, Gordan Črpić, Igor Radeka, Ivan Pogarčić, Ivan Prskalo, Ivana Đurđević Babić, Marija Brajčić, Marinko Ogorec, Mario Dumančić, Matilda Karamatić Brčić, Nikica Mihaljević, Nikola Mrvac, Sanja Smojver-Ažić, Šimo Šokčević i Vladimir Takšić

U skupini Pedagogija kriterije je zadovoljilo petero kandidata - Igor Radeka, Marko Pranjić, Matilda Karamatić Brčić, Mirela Muller i Renata Marinković.

Zadaća PSP-a je pak da po utvrđenim kriterijima između navedenih kandidata izabere 12 članova i voditelja ERS-a, a ako ne bude razloga za odgodu, novi ERS bi trebao biti izabran do 25. ožujka.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.

Komentara 0

Komentar je uspješno poslan.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

* Sva polja su obavezna